Lakiery do paznokci

img

Jaki pilnik do paznokci kupić?

Na rynku istnieje mnóstwo przeróżnych pilników do paznokci. Może być Ci ciężko dobrać odpowiedni typ pilnika do swoich paznokci. Wszystko zależy od tego jakiego pilnika poszukujesz i do czego.

Rodzaje pilników do paznokci

Pilniki szklane

Najlepsze pilniki do naturalnych paznokci. Nie szarpią płytki, są dość ostre i szybko piłują. Ich minusem jest to, że dość szybko się wygładzają.

Pilniki metalowe

To niezbyt dobre pilniki. Szarpią paznokcie naturalne i powodują ich rozdwajanie. Metalowego pilnika możesz użyć do krawędzi bocznych

Pilniki papierowe

Pilników papierowych jest zdecydowanie największy wybór. Różnią się kształtem, wielkością, grubością lecz przede wszystkim – ziarnistością. Niektóre gradacje dobrze sprawdzą się przy naturalnych paznokciach, inne mniej. Jaką gradację pilników wybrac?

Podział gradacji:

Gradacja 80:

Bardzo szorstka, taki pilnik nie nadaje się do dłoni. Sprawdzi się przy pedicure i usuwaniu zrogowaceń.

Gradacja 100:

Dobra gradacja do nadawaniu kształtu paznokciom przedłużanym akrylem, który jest twardy. Możesz użyć go do paznokci żelowych jeśli masz większą niedoskonałość.

Gradacja 180:

To gradacja, której już możesz użyć do piłowania naturalnych paznokci. Rób to powoli i ostrożnie. Tą gradacją będzie Ci się również dobrze opracowywać żel.

Gradacja 240:

Bardzo delikatna gradacja. Możesz zmatowić nią paznokcie przed aplikacją żelu lub lakieru hybrydowego.

Top