Co zażywać by włosy były piękne i zdrowe? Domowe sposoby na gęste włosy.

0

Dbałość o swój wygląd odgrywa chyba dla każdej kobiety i – na szczęście – dla wielu mężczyzn bardzo istotną rolę. Nie chodzi rzecz jasna o to, aby uznawać atrakcyjność za jedyną wartość w życiu, ale też nie wolno zapominać o tym, że jak mawia mądre przysłowie „Jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Nasza głowa zazwyczaj jest odsłonięta, a więc to ona ma w pierwszej kolejności budzić podziw i to z niej najszybciej staramy się pozbyć niedoskonałości. Dla sporej rzeszy osób największą chlubą są włosy ze względu na ich barwę, długość oraz to, w jaki sposób pasują do naszych rysów twarzy. Nie dziwi ich pielęgnacja opierająca się na czymś więcej niż tylko ich regularnym myciu. Staramy się, aby były lśniące, nie łamały się lub nie wypadały. To właśnie one otwierają nam najszersze pole do eksperymentowania, ponieważ można je farbować oraz układać w bardzo różnorodny sposób, a ich kolor można w pewnym przynajmniej stopniu komponować z naszymi ubraniami. Co więc zrobić, aby zapewnić im zdrowie oraz piękno? Można odwołać się z powodzeniem zarówno do naturalnych metod, jak i licznych suplementów. Na początku omówmy te pierwsze.

Co ma wpływ na gęste włosy?

girl-1293985_640Duże znaczenie dla tego jak będą wyglądać nasze włosy ma technika ich mycia. Już w ten prosty sposób można je nieco zagęścić. Myjmy je okrężnymi ruchami, co pobudzi naszą skórę do aktywności. Gęste włosy mają duże znaczenie, bo to pozwala uzyskać na przykład efekt ich falowania.

  • Dobre efekty z naturalnych środków daje ocet jabłkowy – przyspiesza on porost włosów, oczyszcza je i zapewnia właściwe pH skóry oraz owłosienia.
  • Warto również zainteresować się dziedziną wytwarzania własnych szamponów – z łatwością odnajdziemy przepisy, które są dostosowane do różnych naszych zapotrzebowań, a więc porostu, zagęszczenia, wzmocnienia czy zapewnienia im efektownego blasku.
  • Herbata z pokrzywy sprawdza się nie tylko jako smaczny napój, ale masz też korzystne właściwości dla naszych włosów, ale też paznokci czy trawienia.
  • Błędem byłoby również w tym krótkim zestawieniu pominąć zieloną herbatę, która dzięki cechom antyutleniacza zapobiega wypadaniu włosów, a zamiast tego przyśpiesza ich wzrost. Jej jednak w tym celu nie pijemy, a moczymy w niej naszą głowę.

Dobra dieta również potrafi mocno pomóc włosom – nie zapominajmy więc o białku czerpanym przede wszystkim z mięsa, dyni, brokułów, nasion słonecznika czy szpinaku.

  • W pełni poczuć moc białka pozwala jednak dopiero wzbogacenie posiłków o solidną dawkę witaminy C, przede wszystkim z cytrusów takich jak cytryny czy pomarańcze.
  • Cynk to z kolei minerał, który bardzo korzystnie wpływa na włosy, a można się łatwo nim „napełnić” za pomocą groszku, orzechów, fasoli oraz mięsa. Często taka zmiana w sposobie odżywiania się jest w stanie dać rewelacyjne efekty.

Co nie sprzyja gęstym włosom?

Zanim przejdziemy do preparatów dostępnych w internecie lub aptekach, to pokrótce omówmy to, co nie sprzyja naszym włosom. Są to przede wszystkim lokówki, prostownice i suszarki, a zwłaszcza nastawione na tryb emisji ciepłego powietrza. Kosmetyki do układania włosów także nie są tym, co stosowane w dużej ilości pomaga utrzymać zdrowie i piękno włosów – to coś na kształt słodyczy dla naszej urody. W małej ilości poprawiają życie, a w dużej powodują pewne problemy. Nadmiar Słońca oraz powszechne niestety zanieczyszczenia powietrza są również dalekie od bycia dla nas czymś pożytecznym. Przy samym natomiast wyborze suplementów kierujmy się dostępnymi opiniami oraz unikajmy dążenia do jak najniższej ceny kosztem jakości – może to nawet okazać się dla nas niebezpieczne, a w najlepszym wypadku nieskuteczne. Przedstawmy teraz kilka wartościowych propozycji.

SONY DSC Zapraszamy do zapoznania się z produktem Follixin. Jest to rekomendowany przez specjalistów preparat do codziennego zażywania w terapii odbudowującej włosy. Działanie Follixin opiera się na poszerzaniu cebulki włosa, wzmacnianiu korzenia i pogrubieniu pochewki włosów. Dzięki temu utracone włosy odbudowują się, a pozostałe są chronione od środka. Poprzez skórę głowy wzmacniane są zdrowe cebulki włosów.

Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

Najpierw przyjrzyjmy się środkom, które pomogą nam wtedy, gdy zauważymy, że nasze włosy zaczęły niestety już wypadać. Pośród nich na wyróżnienie zasługuje między innymi Follixin. To bardzo ciekawa i przynosząca według badań klinicznych wyśmienite efekty formuła. Działa ona dwutorowo – wspomaga zarówno cebulki włosów, jak i ich pochewki, a to przekłada się na nie tylko powstrzymanie łysienia i wzmocnienie włosów, ale też wyrastanie nowych. Wygodna postać tabletek również sprzyja włączeniu zażywania Follixinu do codziennej rutyny tym bardziej, ze rezultaty możemy podziwiać dosyć szybko.

Co zażywać by włosy były piękne i zdrowe? Domowe sposoby na gęste włosy.
Zostaw swoją ocenę !

Leave A Reply