Co zrobić na porost włosów? Jakie są przyczyny i sposoby zapobiegania?

0

Dbanie o swój wygląd to rzecz całkowicie normalna i na stałe wpisana w naszą kulturę. Nie bez powodu każdy z nas ma w domu lustro i sprawdza w nim swoją formę przed wyjściem do pracy czy na towarzyskie spotkanie. Podejmujemy się bardzo różnych działań, aby prezentować się jak najlepiej i jednocześnie dostosować się do sytuacji, w której za chwilę się znajdziemy. Dlatego też nie zapominamy o dobraniu odpowiedniego do danego momentu makijażu, ozdób czy sposobu uczesania – dla wielu osób, wbrew pozorom nie tylko kobiet, największą obelgą byłoby stwierdzenie, że nie potrafią się właściwie przygotować do spotkania ze znajomymi. Wiele rzeczy możemy rozwiązać dzięki sprytnym domowym zabiegom, ale niektóre defekty naszej urody wymagają bardziej stanowczej interwencji. Przede wszystkim dużym problemem dla wielu z nas są problemy z cerą, krzywy nos czy wypadające włosy. Wszystkiemu temu jednak można spokojnie zaradzić i nie potrzeba wcale do tego korzystania z pomocy drogich specjalistów. My skupmy się na tym ostatnim, mocno dokuczającym milionom osób zagadnieniu.

Przyczyny wypadania włosów

porost_wlosow2W pierwszej kolejności warto zająć się przyczynami wypadania włosów. To na pewno bardzo nieprzyjemna przypadłość, bo nie tylko pogarsza naszą atrakcyjność, ale też wpływa negatywnie na naszą psychikę. Można sobie niczego z tego nie robić – to zdecydowanie rozsądniejsze podejście niż panika – ale niestety mało kto potrafi zignorować taką sytuację, zwłaszcza w chwili, gdy nie jest w związku małżeńskim od dobrych piętnastu lat. Nasze kłopoty z włosami może wywołać bardzo wiele czynników.

  • Rozpocznijmy od stresu – nagłe znaczące obciążenie boleśnie odbija się na funkcjonowaniu całego organizmu niezależnie od tego, jak mocni psychicznie byśmy byli. Może to objawiać się siwieniem lub właśnie łysieniem.
  • Inna kwestia, niemożliwa niestety nieraz do oszukania, to genetyka.
  • Nie da się też pominąć różnych złych nawyków, które odbijają się na naszym stanie – palenie to coś, co zagraża nie tylko naszym płucom i cerze. Co ważne, dotyczy to również palaczy biernych.
  • Nietrafione zabiegi związane z pielęgnacją włosów także nie należą do służących im rozwiązań – zbyt często farbowanie lub przykładowo poddawanie bardzo wysokim temperaturom na pewno nie przedłużą życia naszym włosom.

Walka o piękne włosy

porost_wlosow1

Od czego warto rozpocząć swoją walkę o ciągle piękne i regularnie pokrywające naszą głowę włosy? Dobrym początkiem jest – jak zawsze w takich wypadkach – wizyta u lekarza. Może nam się to wydawać stratą czasu, ale to nieprawda. Ktoś posiadający wykształcenie medyczne oraz lata praktyki po prostu zna się na konkretnym typie przypadków i od razu zdiagnozuje rodzaj naszego łysienia oraz zaproponuje sensowne w naszym wypadku środki. Często popełniamy błąd i rezygnujemy z tego, aby oddać się w ręce profesjonalistów obawiając się o koszty. Wprawdzie wspominaliśmy o tym na początku artykułu, ale nie należy też przesadzać w drugą stronę. No i trzeba też dodać, że nasze sposoby na poprawienie wyglądu niekoniecznie wymagają wsparcia lekarza. Wystarczy rzucić już przywołane palenie, aby wiele zmienić.

Suplementy diety w walce z łysieniem

Na pewno wielu ofiarom łysienia skutecznie pomóc mogą mądrze dobrane suplementy diety. Rzecz jasna nie należy liczyć na rezultaty po zażyciu trzech tabletek, ale zachowanie regularności znacząco przyczynia się do zakończenia problemu wypadania lub zbyt słabego porostu włosów, jeżeli prawidłowo je dobierzemy. W jaki sposób dokonać tej sztuki? Przede wszystkim zawsze na pierwszym miejscu musimy stawiać swoje bezpieczeństwo. Nie ma najmniejszego sensu w ryzykowaniu poprzez zakup nikomu nieznanych i podejrzanie tanich środków – są one dla nas raczej trucizną niż wybawieniem. Zamiast tego zwróćmy uwagę na atesty oraz producenta specyfiku, który wzbudził nasze zaufanie. Bardzo pomocne okazują się konsultacje z medykami, czytanie opinii w internecie oraz dopytanie o ewentualną rekomendację znajomych, którzy zmagali się już z tym problemem. Przy tym wypada pamiętać też o tym, że nietrudno w internecie o opinię sponsorowaną, a więc taką, która może wprowadzić nas w błąd.

SONY DSC Zapraszamy do zapoznania się z produktem Follixin. Jest to rekomendowany przez specjalistów preparat do codziennego zażywania w terapii odbudowującej włosy. Działanie Follixin opiera się na poszerzaniu cebulki włosa, wzmacnianiu korzenia i pogrubieniu pochewki włosów. Dzięki temu utracone włosy odbudowują się, a pozostałe są chronione od środka. Poprzez skórę głowy wzmacniane są zdrowe cebulki włosów.

Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

Widzimy, że łysieniu oraz zbyt wolnemu tempu porostu włosów można dać radę, jeżeli tylko spokojnie do tego podejdziemy. Absolutnie nie ma powodów do paniki, bo możemy przynajmniej na jakiś czas zapanować nad tym, co dzieje się na naszej głowie. Zacznijmy od pozbywania się niewłaściwych nawyków oraz zwrócenia się o pomoc do kogoś kompetentnego w tej dziedzinie. Następnie możemy zacząć testować różne suplementy – nie zagwarantują nam co prawda zawsze stuprocentowych efektów, ale mogą z pewnością wiele zmienić na plus, więc nie ma sensu odmawiać sobie takiej pomocy. Przede wszystkim nie traćmy też wiary w nasz sukces – może to wymagać sporej dozy cierpliwości, ale rezygnacja to najgorsza rzecz jaką możemy zrobić. Dobrze też przed zamówieniem środków, które mają nam pomóc ustalić typ naszego łysienia – są one zazwyczaj dopracowywane pod kątem właśnie jednego rodzaju i wtedy dopiero dają pożądane wyniki ich licznym użytkownikom.

Co zrobić na porost włosów? Jakie są przyczyny i sposoby zapobiegania?
Zostaw swoją ocenę !

Leave A Reply