Częsty problem Polaków – ból stawów przyczyny, zapobieganie, leczenie

0

Problemy ze stawami nie są czymś, z czym rzadko się spotykamy. To niestety coraz częstsze zwyrodnienie, które dotyka nie tylko osoby starsze, ale też w pełni sił czy nawet młodzież. Różnią się natężeniem, ale zawsze drażnią, a ich ignorowanie może mieć w przyszłości opłakane konsekwencje. Trudno przed nimi w dzisiejszych czasach uciec – obciążenie genetyczne, wymagająca praca czy nawet uprawianie powszechnie uznawanego za źródło zdrowia sportu mogą zaprocentować w sposób, który mocno utrudni nam życie i odbierze sporo przyjemności z każdego dnia. Warto bliżej przyjrzeć się tej tematyce, aby wiedzieć jak unikać zagrożenia schorzeniami związanymi z bólami stawów, skąd się właściwie biorą i wreszcie jak sensownie się z nimi zmierzyć. Na pewno nie wolno zlekceważyć wizyty u lekarza, która mimo zawartych w tym tekście informacji może okazać się konieczna, aby w pełni wrócić do świata bez bólu przy każdym ruchu. To fachowiec powinien przeprowadzić wszystkie potrzebne badania oraz udzielić kluczowych porad.

sundress-336590_640Ból stawów może mieć bardzo zróżnicowane przyczyny, co utrudnia dodatkowo podjęcie właściwego leczenia oraz opóźnia diagnozę. Problemy ze stawami często zwiastują chrzęsty czy uczucie nienaturalnego ruchu, a także krótkie uczucie bólu przy gwałtowniejszych ruchach. Możemy początkowo nie przejmować się tymi rzeczami, jednak na dłuższą metę to niezbyt dobry pomysł, ponieważ zwiastują one przyszłą trudność – jeżeli szybko podejmiemy rozsądne działania, to możemy uniknąć uszkodzeń stawów. Same źródła bólu stawów można podzielić na zapalne oraz niezapalne. Te drugie wiążą się przede wszystkim z urazami mechanicznymi – upadek przy spacerze, wypadek samochodowy czy znana sportowcom przeciągnięta dźwignia potrafią naruszyć czy nawet wyłamać staw, co procentuje w bardzo nieprzyjemny sposób. Zapalne przyczyny wiążą się ze stanem przeciążenia organizmu. Oczywiście osoby starsze mogą być dotknięte chorobą przeciążeniową, a wspominana na początku genetyka również może nam nie sprzyjać, ale przede wszystkim za ból stawów odpowiada ich nadwyrężenie poprzez sport oraz pracę fizyczną.

Kiedy ból stawów staje się naprawdę przyczyną do zmartwień? Należy zwrócić uwagę na trzy główne objawy, które świadczą o dużym już zaawansowaniu, które powinno zmusić nas do wizyty u specjalisty.

  • Pierwszy to natężenie, które potrafi wybudzić nas w nocy – jeżeli nasz organizm informuje nas w taki sposób o zaburzeniu, to sytuacja jest naprawdę poważna.
  • Gdy po przebudzeniu odczuwamy coś na kształt paraliżu w miejscu dotkniętym bólem – w dodatku przez więcej niż kilkanaście minut – to znaczy to, że nasze położenie musi nas zacząć niepokoić.
  • Dodatkowe symptomy takie jak zaczerwienia, obrzęki, ale też gorączka czy poczucie zmęczenia – to tylko przykłady – również zwiastują dłuższe i bardziej złożone boje z chorobą.

W jaki sposób możemy zapobiegać bólowi jeszcze bez sięgania po medykamenty oraz rehabilitację? Przede wszystkim zredukujmy te zajęcia, które wywołują u nas ból – kilka miesięcy przerwy od treningów czy prośba o przeniesienie na nieco inne stanowisko w pracy mogą dać nam bardzo dobre efekty. Ból pozwalają zmniejszyć rzecz jasna liczne środki przeciwbólowe takie jak paracetamol czy środki przeciwzapalne, jednakże nie należy zastępować nimi wizyty u lekarza – kilka dni ich zażywania i brak długofalowych rezultatów oznaczają konieczność konsultacji ze specjalistą. Kojąco działają również okłady z lodu – należy je wykonywać do trzech razy dziennie po około piętnaście minut. Pozytywnie na stan naszego ciała wpływa również tran. Ten rodzaj tłuszczu to remedium nie tylko wtedy, gdy stawy dadzą o sobie znać, ale też środek, który warto stosować praktycznie przez cały czas – zmniejsza on ryzyko oraz gwałtowność przyszłych bólów w stawach. Jeżeli wiemy natomiast, że to nie stan zapalny utrudnia nam życie, to ciepłe kąpiele dodatnio wpłyną na nasz organizm – jeżeli jednak mamy zaburzenia ukrwienia, to lepiej nie sięgać po ten sposób.

W jaki sposób ma wyglądać właściwy już sposób leczenia? Przede wszystkim głupotą byłoby zignorowanie wizyty u lekarza, ponieważ tylko on rozpozna – gdy nasz przypadek jest poważny – jaki to typ bólu. Może to być jedynie „zwykłe” zapalenie, ale też jedna z licznych chorób reumatycznych czy uszkodzenie mechaniczne. Bez tej wiedzy nie można podjąć wartościowego leczenia. Dla prawidłowej diagnozy konieczne mogą być rozmaite prześwietlenia oraz manualne badania – mogą one wydawać nam się nieprzyjemne, a niekiedy również drogie w przypadku wizyt prywatnych, ale to one pozwalają ocenić poziom schorzenia oraz jego odmianę. Bez tego zmarnujemy czas i pieniądze na leczenie na ślepo.

Co może w takim razie zalecić nam nasz prowadzący doktor? Bardzo często skieruje nas do fizjoterapeuty. Osoba taka dzięki swojemu wykształceniu potrafi poprowadzić terapię mającą na celu rozluźnienie mięśni i ulżenie w ten sposób naszym stawom. Kolejne sesje mogą mieć różną intensywność, a ich główny cel to przywrócenie nam pełnej funkcjonalności danej części ciała. Same zabiegi różnią się niekiedy doborem ćwiczeń, ale jesteśmy w rękach profesjonalisty, więc nie ma powodów do obaw.

FN_600x800_2

Polecamy produkt Flexin500, którego rolą jest dobroczynne poprawienie kondycji stawów. Jego kompleksowe działanie polega na eliminacji przyczyn bólu, a przez to jego uśmierzeniu. Oprócz tego niweluje stany zapalne, odbudowuje tkankę chrzęstno-stawową, przywraca sprawność i zapewnia długotrwałą ochronę. Już kilka dni stosowania przynosi poprawę w postaci zmniejszenia bólu. Wskazane jest również profilaktyczne stosowanie Flexin500 mające na celu niedopuszczenie do powstania problemów ze stawami. Jeśli nie chcesz by twoje życie było w jakikolwiek sposób ograniczone wypróbuj Flexin500!

Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

Kolejnymi etapami naszego leczenia mogą być też specjalistyczne zabiegi. Zazwyczaj potrzeba ich powtarzania po kilka lub kilkanaście razy – taka jest cena życia bez bólu. Najpopularniejsze to krioterapia opierająca się na wychładzaniu danego miejsca organizmu, a także hydroterapia, lasery, lampy lecznicze, używanie elektryczności oraz pola magnesowego. Są one dedykowane różnym typom schorzeń, więc wyboru dokonuje lekarz, a także on decyduje o stopniu natężenia danych sił. Pozwalają one powrócić do zdrowia w połączeniu z prawidłowymi ćwiczeniami.

Ostateczność stanowi natomiast operacja, ponieważ każda interwencja chirurgiczna zostawia na ciele pewien ślad. Możemy jednak być pewni tego, że lekarz zdecyduje się na nią dopiero na końcu naszej drogi, gdy inne metody nie okażą się skuteczne lub od razu będzie wiadomym to, że sytuacja zalicza się do tych najpoważniejszych.

Częsty problem Polaków – ból stawów przyczyny, zapobieganie, leczenie
Zostaw swoją ocenę !

Leave A Reply