Czy leki na cholesterol są konieczne, gdy mamy z nim problem

0

Nie jest wielką tajemnicą, że chociaż żyjemy w okresie względnego dobrobytu, to obecne warunki wykształciły w nas szereg nowych schorzeń i trudności, które potrafią nie tylko utrudnić życie, ale nawet w najgorszym wypadku zakończyć się śmiercią. Liczne alergie czy nowotwory wywoływane przez zanieczyszczenie powietrza nie tylko w miastach lub sztuczną żywność to tylko wierzchołek góry lodowej. Istotny wpływ na stan naszego zdrowia ma również preferowany tryb życia oraz zawód – mała ilość ruchu lub odwrotnie, nadmierna eksploatacja organizmu nie prowadzą właściwie nigdy do niczego dobrego. Także ciągłe napięcie podyktowane wykonywanym zawodem czy sytuacją rodzinną zdecydowanie nie sprzyja temu, aby zachować doskonałe zdrowie i nie musieć martwić się o stan swojego ciała. Nie inaczej jest z cholesterolem – składa się na niego szereg czynników charakterystycznych dla otaczającej rzeczywistości, a jego podwyższone wskaźniki występują obecnie znacznie częściej niż kilkadziesiąt lat temu. To już nie problem jednostek, ale całych pokoleń.

drugs-206150_640Sam cholesterol ma dwie odmiany. Obydwie są konieczne dla zachowania naszego ciała w dobrej kondycji, ale nadmiary jednej są wysoce niewskazane. O ile cholesterol typu HDL – odpowiedzialny za przemianę substancji między wątrobą i resztą ciała – może przekraczać poziom normy, to wariant LDL – jego rola to transport produktów – w zbyt dużym stężeniu prowadzi do poważnych powikłań. Może z niego wyniknąć choroba wieńcowa, a nawet śmierć. Koniecznym więc staje się zachowanie zdrowego balansu. Sam cholesterol ma wiele źródeł, które należy wyeliminować już na starcie, zwłaszcza wtedy, gdy w naszej rodzinie były z jego powodu komplikacje. Dieta nie może opierać się na dużych ilościach tłustych potraw, a więc czerwonego mięsa, podrobów czy wielu wędlin. Również przykładowo białe pieczywo, alkohol, słodycze czy tłuste odmiany nabiału nie są tym, co dobrze wpływa na ogólną kondycję naszego organizmu. Również na wzrost cholesterolu typu LDL istotny wpływ ma długotrwałe natężenie stresu. Łatwo mówić o tym, że trzeba go unikać, co niestety zwykle bywa niemożliwe z powodu pracy, ale redukujmy go w jak największych ilościach. Wyjazdy, hobby czy zmniejszenie zawodowych ambicji na choć pewien okres – to może uchronić nas przed przykrymi konsekwencjami nadmiaru cholesterolu. Stres z kolei może rozładować za pomocą czegoś innego, co też sprzyja zbiciu cholesterolu do akceptowalnej ilości. Chodzi mianowicie o sport. Rzecz jasna nikt nie wymaga od nas bardzo ciężkich treningów – mogą być niezwykle lekkie i dostosowane do naszych możliwości. Trzeba jednak zachować regularność – około czterech treningów w tygodniu po około pół godziny może wydatnie pomóc nam w walce z cholesterolem. Spacery, bieganie, jazda na rowerze – to wszystko jest dobrym rozwiązaniem. Jeżeli jednak mamy problemy z nadciśnieniem – nie podejmujmy się treningów na siłowni, bo raczej nam to zaszkodzi. Może to dobra pora, by spełnić marzenie o grze w tenisa czy sztukach walki? Łatwo o oferty dedykowane osobom w średnim wieku.

Wiemy już, że możemy w dużej mierze samodzielnie uporać się z cholesterolem. Nie zawsze jednak będzie to możliwe i zapewni nam poczucie bezpieczeństwa. Na pewno olbrzymim błędem byłoby zignorowanie wizyty u lekarza – to nasz obowiązek i zobowiązanie wobec własnej rodziny. Zauważając niepokojące symptomy wolimy je zignorować niż skonfrontować je ze specjalistą – to gigantyczny błąd. Nawet jeżeli wiemy, że to cholesterol, to odwiedziny u doktora i tak stanowią jedyne rozsądne działanie. Dlaczego? Nasze próby zbijania cholesterolu może i są skuteczne, ale niekiedy po prostu koniecznością są dodatkowe badania – aby wykryć niekorzystne przemiany – oraz uzyskać odpowiednie leki. No właśnie, one budzą najwięcej kontrowersji – czy aby na pewno zawsze są konieczne? Mogą mieć w końcu efekty uboczne. Dodatkowo poziom cholesterolu spada w sytuacjach, gdy odcinamy jego źródła oraz zaczynamy ćwiczyć i zdrowo się odżywiać. Czy te rozmaite tabletki oraz płyny rzeczywiście są na tyle potrzebne?

CH_packshot_1.

Zalecamy zażywanie produktu CholesterolOFF. Jest to unikalny preparat obniżający poziom złego cholesterolu we krwi. Przez całe życie jesteśmy narażeni na działanie złego cholesterolu, odkładającego się na ścianach naczyń krwionośnych i blokujących swobodny przepływ krwi. Ma to olbrzymi wpływ na ryzyko zawału serca, udaru mózgu oraz innych niechcianych chorób. CholesterolOFF zawiera naturalne fitosterole, które blokują przedostawanie się cholesterolu do krwi i powodują jego wydalanie z organizmu. Dzięki temu ściany naczyń krwionośnych zostają odblokowane i poprawia się działanie układu krążenia. Jeśli nie chcesz być ograniczany przez zły stan zdrowia CholesterolOFF to produkt dla ciebie.

Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

Jeżeli przepisze je nam lekarz to tak, są. Pamiętajmy o tym, że lekarz musi liczyć się z konsekwencjami ich ubocznych właściwości oraz nie traktuje ich jako jedynego znanego sobie wyjścia z naszej sytuacji. Jeżeli jego doświadczenie oraz wykształcenie wskazują mu, że to dla nas najlepsze wyjście, to zwyczajnie powinniśmy to zaakceptować. Robi to dla naszego dobra i tylko tym się kieruje. Co więcej, zazwyczaj udziela nam też szeregu informacji o tym, że musimy zmienić dietę, stężenie stresu czy dodać do swojego życia aktywność fizyczną. Słowem – kompleksowo opisuje nam to, co jest potrzebne do pokonania cholesterolu LDL. Jeżeli do litanii poszczególnych metod zbijania substancji dodał także leki, to oznacza to, że są wybitnie ważne dla naszego procesu leczenia. Jeżeli z jakiegoś powodu nam nie odpowiadają, to po prostu powiadommy o tym prowadzącego nas medyka, aby znalazł dla nas zamienniki lub utwierdził nas w przekonaniu, że przejściowo musimy korzystać z danego środka.

Czy leki na cholesterol są konieczne, gdy mamy z nim problem
Zostaw swoją ocenę !

Leave A Reply