Czy dobry szampon na porost włosów jest skutecznym środkiem na łysienie?

3

Łysienie to przypadłość bardzo przykra i trudna do wyleczenia. Potrzeba wielkiej dyscypliny i wytrwałości, by pozbyć się wypadających włosów. Co ciekawe, łysienie nie jest dolegliwością rzadką. Powody patologicznego wypadania włosów mogą być bardzo różne. Zawsze jednak efekt jest ten sam. Z dnia na dzień mamy na głowie mniej włosów. Łysienie wpływa negatywnie nie tylko na naszą prezencje, ale przede wszystkim na nasze samopoczucie i poczucie własnej wartości. Im wcześniej wdrożymy leczenie przeciwko łysieniu, tym większe szanse mamy na odniesienie sukcesu. Choroba może bowiem ewoluować i stawać się coraz bardziej odporna na leczenie. Poza tym im szybciej wyeliminujemy nadmierne wypadanie włosów, tym mniej włosów stracimy. Pamiętajmy, że wyleczenie łysienia nie jest równoznaczne z ponownym wzrostem włosów. Wiele osób po zakończeniu leczenia łysienia, narzeka na problemy z odrastaniem nowych włosków. Przypomnijmy im szybciej zaczniemy walkę z wypadaniem włosów, tym szybciej osiągniemy sukces i odczujemy mniejsze skutki choroby.

Znaleźć przyczynę problemu łysienia

hairdresser-1179465_640

Metod leczenia problemu łysienia jest wiele. Każda z nich ma swoje plusy i minusy. Trzeba jednak pamiętać, że aby dana terapia była skuteczna, musimy poznać przyczynę problemu. Łysienie nie bierze się znikąd. Dotarcie do głównej i bezpośredniej przyczyny utraty włosów jest kluczem do sukcesu. Nie poznając powodu łysienia, będziemy leczyć wyłącznie objawy, a nie eliminować przyczynę. Takie „powierzchowne” terapie przynoszą krótkotrwałe efekty lub jedynie opóźniają poważne problemy z łysieniem. W dotarciu do źródła problemu pomoże nam lekarz.

  • Łysienia może być wywołane niedoborami witamin i mikroelementów w organizmie.
  • Może być to także nieswoista reakcja alergiczna.
  • Niektórzy mają łysienie w genach.
  • Czasami patologiczne wypadanie włosów wywołujemy sami, np. poprzez niewłaściwą pielęgnacje włosów czy szkodliwe zabiegi kosmetyczne.
  • Osoby, które zauważają wzmożone wypadanie włosów powinny rozważyć rezygnację z mechanicznego suszenia włosów czy stylizacji termicznych.
  • Destrukcyjny wpływ na cebulki włosowe ma także częste farbowanie farbami z amoniakiem.

A może dobry szampon na porost włosów

Niektóre osoby, które zostały dotknięte problemem łysienia postanawiają zamienić tradycyjny szampon, na specyfik na porost włosów. Może się wydawać, że szampon, który ma za zadanie zagęścić nasze włosy i spowodować wyrastanie baby hair, skutecznie pomoże nam w walce z łysieniem. Niestety jest to myślenie błędne. Szampon na porost włosów sprawdza się doskonale, kiedy jesteśmy już po terapii leczącej łysienie. Wówczas nasze włosy potrzebują wsparcia, by wrócić do stanu sprzed choroby. Nie można jednak traktować używania szamponów na porost włosów jako substytutów specjalistycznej terapii leczniczej. Wyjątkiem od tej reguły jest wyłącznie sytuacja, kiedy łysienie jest chwilowe i ma błahą przyczynę. W takim przypadku wzmożone wypadanie włosów może być na przykład spowodowane przyjmowaniem antybiotyków, reakcją alergiczną czy leczeniem onkologicznym.

Wybieramy skuteczny środek na łysienie

Wiele osób, które muszą walczyć z łysieniem zadaje sobie pytanie – jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja włosów. Cierpiąc na łysienie musimy bardzo dużo uwagi poświęcać temu czym i jak myjemy włosy. Osłabione cebulki włosowe mają bowiem tendencję do wypadania przy najmniejszym obciążeniu. Najlepiej zrezygnować z wszystkich mocno chemicznych produktów pielęgnacyjnych. Wszelkie konserwanty, sztuczne barwniki i SSL bardzo niekorzystnie wpływają na kondycję skóry głowy i cebulki włosowe. Zamiast więc sięgać po szampony zmniejszające nasze szanse na wygranie walki z łysieniem, sięgnijmy po specjalistyczne szampony na porost włosów. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, nie wyeliminują one same w sobie problemu łysienia, ale będą świetnym wsparciem i korzystną alternatywą innych szamponów myjących. Na rynku kosmetycznym znajdziemy wiele szamponów, które mają przyspieszyć porost nowych włosów. Niektóre z nich nie mają dobrego składu lub wymagają połączenia z odżywką z tej samej serii. Zanim sięgniemy po konkretny szampon na porost włosów, powinniśmy dokładnie zapoznać się z jego etykietą. Niewykluczone, że konieczne będzie zastosowanie metody prób i błędów, by znaleźć idealny szampon dla siebie. Jedno jest pewne – im delikatniejszy i bardziej naturalny skład, tym lepiej.

SONY DSC Zapraszamy do zapoznania się z produktem Follixin. Jest to rekomendowany przez specjalistów preparat do codziennego zażywania w terapii odbudowującej włosy. Działanie Follixin opiera się na poszerzaniu cebulki włosa, wzmacnianiu korzenia i pogrubieniu pochewki włosów. Dzięki temu utracone włosy odbudowują się, a pozostałe są chronione od środka. Poprzez skórę głowy wzmacniane są zdrowe cebulki włosów.

Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

Na efekty stosowania szamponów na łysienie trzeba zaczekać

Zdarza się, że osoby sięgające po szampony na porost włosów zaprzestają ich stosowania nie zauważając efektów. Tymczasem tego typu preparaty potrzebują trochę czasu, by efekty ich działania były zauważalne. Nowe włoski, których wzrost stymulowany jest przez specjalistyczny szampon, nie pojawią się z dnia na dzień. Na skuteczność tego typu szamponów myjących ogromny wpływ ma także systematyczność stosowania kosmetyku, a także postępowanie zgodnie z zaleceniami producenta. Jeśli do tej pory nie zwracaliśmy uwagi na to, jak często i w jaki sposób myjemy włosy i skórę głowy, czas najwyższy to zmienić. Nasza głowa z pewnością odwdzięczy się nam lepszym wyglądem w postaci bujniejszych i niewypadających włosów.

Czy dobry szampon na porost włosów jest skutecznym środkiem na łysienie?
Zostaw swoją ocenę !

Discussion3 komentarze

  1. Jeden skuteczny środek na porost włosów nie istnieje. Każdy organizm reaguje inaczej. Stosowałam dwa szampony godne uwagi oraz ampułki. Dzięki systematycznemu stosowaniu widać poprawę, zaś włosy są bardziej mocne i gęste.

  2. Z włosami przeszłam ostatnio mnóstwo złego. Moje włosy wypadały garściami. Fryzjerka u której się strzygę załamała ręce, zaś szampony z hipermarketu nie były w stanie mi pomóc. W aptece kupiłam szampon na wypadanie włosów. Po 4 tygodniach nie było widać różnicy, zmiana pojawiła się dopiero po dwóch miesiącach. Szampon działa. Teraz jeszcze muszę znaleźć preparat na porost włosów. Niedrogi, a skuteczny.

  3. Kupiłam fioletowy szampon do ciemnych włosów. Wystarczy go nanieść na włosy i wmasować. Efekty przyszło dosyć szybko. Przy regularnym stosowaniu przez okres miesiąca, moje włosy są jak marzenie. Nie wypadają i wciąż rosną nowe. Polecam!

Leave A Reply