Detox organizmu – oczyszczanie organizmu ze szkodliwych związków

0

Żyjemy w czasach, kiedy zanieczyszczenie środowiska i uprzemysłowienie branży żywnościowej jest tak duże, że prawdziwym rarytasem stało się kupowanie naturalny produktów. Po okresie zachłyśnięcia się sztucznymi, chemicznym i genetycznie ulepszonymi produktami, zaczynamy powracać do tego, co naturalne. Nadmiar chemicznych konserwantów, słodkie napoje, a nawet genetycznie modyfikowane warzywa i owoce mają zgubny wpływ na nasz organizm. To, że nasza populacja jest tak bardzo dotknięta chorobami nowotworowymi i licznymi alergiami pokarmowymi nie wzięło się znikąd. Rak jelita, problemy gastryczne, silne reakcje alergiczne są często efektem niewłaściwej diety. Dlatego im szybciej zmienimy nawyki żywieniowe tym lepiej. Nigdy nie jest za późno na powrót na drogę poprawnego odżywiania się. Trzeba jednak pamiętać, że zmiana nawyków żywieniowych to tylko połowa sukcesu. Aby organizm mógł się zregenerować po latach jedzenia niedobrych rzeczy, musimy go oczyścić. Detoksykacja jest najlepszym sposobem odmłodzenia i naturalnego uzdrowienia organizmu. Detox powinien być przeprowadzany średnio co 3 miesiące. Choć może się wydawać, że to zbędny trud, musimy sobie zdawać sprawę, że nie ze wszystkimi produktami ubocznymi trawienia układ pokarmowy jest sobie w stanie sam poradzić. Przeciętny człowiek może mieć w swoich jelitach nawet 5 kilogramów złogów. Mogą one powodować dolegliwości gastryczne, wywoływać uczucie zmęczenia, a nawet być pośrednią przyczyna wielu poważnych chorób. Dlatego detoksykacji organizmu nie można pomijać. Jeśli chcemy cieszyć się dobrym zdrowiem do późnej starości musimy zadbać o równowagę w swoim organizmie.

Zanieczyszczony organizm – chory człowiek

star-apple-1393204_640

Wiele osób narzeka na złe samopoczucie. Przyczyn takiego stanu rzeczy poszukują w różnych chorobach czy niewłaściwym trybie życia. Rzadko jednak biorą pod uwagę zmęczenie i zanieczyszczenie organizmu. Tymczasem trudno oczekiwać, że obciążony toksynami organizm będzie dobrze funkcjonował. Wyobraźmy sobie komputer, który przez kilka, a czasami nawet kilkadziesiąt lat nie był oczyszczany ze zbędnych plików, śmieci, plików pamięci podręcznych, itp. Jego działanie będzie dalekie od poprawnego. Jakikolwiek proces nie zostanie zainicjowany na takim komputerze, będzie on powolny, a nierzadko będzie się również zawieszać. Analogiczna sytuacja ma miejsce w przypadku ludzkiego organizmu, który nie jest oczyszczany ze szkodliwych związków. Nie oczekujmy więc super kondycji, nie przeprowadzając co jakiś czas porządnego oczyszczania.

Skąd te zanieczyszczenia?

Zła dieta, nieregularne spożywanie posiłków, brak aktywności fizycznej – to najczęstsze przyczyny pojawienia się problemów zdrowotnych. Jednak zanieczyszczenia, które obciążają nasz organizm mogą mieć różne źródło. Zdarza się, że osoby, które z pozoru dbają o swoje zdrowie, mają silnie zanieczyszczony organizm. Najczęściej dotyka ich tzw. zakwaszenie organizmu. Złogi w jelitach i ogóle zanieczyszczenie organizmu może pojawić się na skutek nieodpowiednio zbilansowanej diety. Jest to częsty problem u osób, które stosują odchudzające diety monoskładnikowe, np. dietę Dukana. Oczywistością jest fakt, że wszelkie używki, takie jak papierowy, alkohol czy kawa wpływają negatywnie na kondycję organizmu. Gromadzenie się szkodliwych związków w organizmie może być także reakcją organizmu na nietolerancję pokarmową. Objaw taki można zaobserwować na przykład u osób, które nie tolerują glutenu. Nawet układając swoją dietę bardzo starannie, trudno całkowicie wykluczyć przyczyny powstawania złogów i zanieczyszczeń. Może się na przykład okazać, że detoks jest potrzebny, by oczyścić organizm ze związków zawartych w wodzie pitnej. Konieczność przeprowadzenia oczyszczania organizmu pojawia się także po terapii farmakologicznej. Zwłaszcza silne antybiotyki, o bardzo chemicznym składzie mocno obciążają nasz układ trawienny. Zazwyczaj podczas takiej farmakoterapii lekarze zalecają przyjmowanie leków osłonowych. Mają one jednak na celu wyłącznie odciążenie układu pokarmowego w chwili stosowania leku, nie gwarantują jednak zabezpieczenia przed powstawaniem zanieczyszczeń.

Detox detoxowi nie równy

Sposobów oczyszczania organizmu jest chyba tyle, ile osób go oczyszczających. Każdy organizm reaguje inaczej. Trzeba być świadomym, że to co podziałało na innych, dla nas może się okazać za mocne lub zbyt słabe. Metoda oczyszczania powinna być także dobrana ze względu na stopień zanieczyszczenia organizmu. Najłatwiej jest ocenić takowy biorąc pod uwagę czas, jaki minął od ostatniego detoksu.

  • Jeśli jeszcze nigdy nie przeprowadzaliśmy oczyszczania to powinniśmy robić to etapami. Metoda wstrząsowa może przynieść więcej strat niż pożytku. Pamiętajmy, że oczyszczanie jest procesem trudnym i wymagającym dla naszego organizmu. Jeśli nie chcemy zrobić sobie krzywdy, musimy podejść do tego z rozsądkiem.
  • Co ciekawe, każdy z nas może oczyszczać swój organizm każdego dnia, na bieżąco. Wystarczy tylko pić duże ilości wody niegazowanej, min. 2,5 litrów dziennie.
  • Pomocne może się okazać również picie zielonej herbaty i ograniczenie używek.
  • Do najczęściej stosowanych detoksykacji należy spożywanie dużej ilości płynów, w tym herbatek i specjalnych naparów do oczyszczania organizmu.
  • Specjalnie skomponowane mieszanki ziołowe wpływają na układ trawienny i wywołują efekt przeczyszczający.
  • Można się także zdecydować na lewatywę. Taki zabieg można wykonać w domowym zaciszu lub w specjalistycznym gabinecie.
  • Wiele osób decyduje się także na zażycie farmakologicznych środków przeczyszczających. Ta ostatnia metoda jest jednak ryzykowna, gdyż w łatwy sposób może prowadzić do odwodnienia organizmu.
  • Podobny efekt może przynieść polecana przez wiele osób kilkudniowa głodówka.

Trudny okres detoksu

Pełne oczyszczenie organizmu nie następuje w ciągu jednego dnia. Przy mocno zanieczyszczonych organizmach, proces ten może trwać nawet dwa tygodnie. W tym czasie musimy uzbroić się w cierpliwość i przygotować na wystąpienie nieprzyjemnych dolegliwości. W okresie oczyszczania pogorszeniu może ulec cera. Wiele toksyn wydalanych jest przez pory. Niektórzy skarżą się na nieprzyjemny zapach skóry ciała lub nawet jej swędzenie. Może się także pojawić wzmożona senność, ociężałość lub odwrotnie – problemy ze snem. Warto jednak przetrwać ten trudny okres, by już po kilku lub kilkunastu dniach cieszyć się zdrowszym i młodszym biologicznie organizmem.

product_600x800

Gorąco polecamy tabletki odchudzające Untoxin. Ich działanie opiera się na przyspieszeniu metabolizmu i eliminacji toksyn z organizmu. Dzięki oczyszczeniu ciała, preparat daje uczucie lekkości i przyspiesza utratę zbędnej tkanki tłuszczowej. Zaletą tego naturalnego systemu detoksykacji jest uwolnienie organizmu od toksyn. Poprawia to przemianę materii i powoduje utratę zalegających kilogramów. Dlatego Untoxin jest preparatem detoksykującym organizm oraz skutecznym środkiem odchudzającym.

Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

Niestandardowe metody oczyszczania organizmu

Detoksykacja organizmu może mieć również zewnętrzny przebieg. Na rynku farmakologicznym znaleźć można wiele produktów, które mają niejako wysysać z nas toksyny i metale ciężkie (na jednym z forów można przeczytać pozytywne opinie o Untoxin, jako preparacie usuwającym toksyny z organizmu). Najpopularniejsze są oczywiście specjalne plastry, które przykleja się do spodniej części stóp. Osoby preferujące naturalne metody zewnętrznego oczyszczania mogą być również zainteresowane kąpielami w sodzie oczyszczonej, które mają odblokowywać pory i usuwać zanieczyszczenia z całego organizmu. W sklepach zielarskim dostępne są również specjalne mieszanki ziołowe, które są przeznaczone do dodawania do kąpieli.

Detox organizmu – oczyszczanie organizmu ze szkodliwych związków
Zostaw swoją ocenę !

Leave A Reply