Jak często powinna być przeprowadzana detoksykacja organizmu?

0

Zmęczenie, rozdrażnienie, problemy z nadmiernymi kilogramami, brak koncentracji – to najczęstsze objawy zatrucia organizmu szkodliwymi toksynami. Nie chodzi tutaj o zatrucie zagrażające życiu, jak, np. po spożyciu trującego grzyba. Mowa raczej o nadmiernym obciążeniu organizmu toksynami, które sprawiają, że ciało nie może dobrze funkcjonować. Skąd te toksyny? Można powiedzieć, że szkodliwe związki otaczają człowieka zewsząd. Możemy je dostarczyć organizmowi poprzez jedzenie. Pożywienie współczesnego człowieka przepełnione jest konserwantami, ulepszaczami smaku, emulgatorami i sztucznymi barwnikami. Dodatkowo sami lubimy przetwarzać jedzenie, np. smażąc lub zbytnio przypiekając. Takie „lekko zwęglone” mięsko jest źródłem wielu toksyn, które zatruwają nasz organizm. Sięgamy także po liczne preparaty medyczne – leki, antybiotyki, suplementy diety. Wszystkie one podczas metabolizowania w wątrobie pozostawiają ślady – toksyny zalegające w wątrobie, bądź jelitach. Co ciekawe szkodliwe związki przedostają się do naszego organizmu również poprzez skórę. Wmasowywanie kremów, farbowanie włosów, a nawet używanie niektórych kosmetyków do make upu mogą przyczynić się do zatrucia organizmu. Trudno oczekiwać, by współczesny człowiek żył tak, jak jego przodek sprzed dziesiątków tysięcy lat. Jesteśmy niejako skazani na kontakt z toksynami. Nawet zdrowa dieta nie gwarantuje, że nasz organizm będzie w pełni bezpieczny. Na szczęście nie jesteśmy skazani na efekty zatrucia organizmu. Wystarczy, że przynajmniej raz w roku wykonamy detoksykacje organizmu i wszystko wróci do normy. Aby jednak taka detoksykacja była skuteczna, musi być poprawnie przeprowadzona. Oto kilka złotych zasad oczyszczania organizmu ze zgromadzonych substancji szkodliwych.

Im częściej, tym lepiej

toner-906142_640

Dla wielu osób niezwykłym zdziwieniem jest informacja, że istnieje potrzeba przeprowadzania regularnej detoksykacji organizmu. Wydaje nam się, że nasz organizm posiada nieskończone możliwości regeneracji i samooczyszczania. Tymczasem nasze ciało potrzebuje naszej świadomości i zaangażowania. Inaczej zaczyna mieć trudności w zdrowym funkcjonowaniu. Gdyby przeprowadzić sondaż, mogłoby się okazać, że znacząca większość z nas nie przeprowadzała żadnej detoksykacji w ciągu całego swojego życia. Nic więc dziwnego, że skarżymy się na zdrowie i samopoczucie. To tak, jakby oczekiwać od nigdy nieprzeczyszczanych rur, by były stuprocentowo drożne. Detoksykacja organizmu powinna być przeprowadzana przynajmniej raz w roku. Jest to jednak opcja bardzo minimalna. Można powiedzieć, że im częściej przeprowadzamy oczyszczanie, tym lepiej. Najlepszą opcją jest wdrażanie terapii oczyszczających co 3 miesiące. Wówczas wystarczy krótki i lekki detoks, by organizm znów wrócił do normy. Jeśli decydujemy się na oczyszczanie tylko raz na 12 miesięcy, powinniśmy przeprowadzić gruntowne oczyszczanie. Pełny reset wątroby trwa 8 tygodni. Dopiero po tym czasie wątroba jest oczyszczona i odmłodzona. Zaczyna więc lepiej pracować, a my nie odczuwamy charakterystycznych objawów zanieczyszczenia organizmu – zmęczenia, dolegliwości przewodu pokarmowego czy braków koncentracji. Warto też pamiętać, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Starajmy się więc spożywać produkty, które wspomagają usuwanie toksyn na bieżąco. Sięgajmy więc po wszelkiego rodzaju rośliny strączkowe, orzechy, oleje tłoczone na zimno, pełnoziarniste pieczywo czy przygotowywane na parze warzywa. Niezwykle ważna jest także ilość wody, jaką spożywamy w ciągu doby. Powinno to być minimum 2 litry dziennie.

Trudny czas oczyszczania

Oczyszczanie znacznie odmładza i uzdrawia organizm. Zanim jednak będziemy się mogli cieszyć udoskonalonym organizmem, musimy przejść przez trudny okres oczyszczania. Organizm został tak zaprogramowany, że przeprowadza oczyszczanie każdym możliwym kanałem. Możemy się więc spodziewać, że toksyny będą się wydobywały zarówno przez pory skórne, skórę oraz układ pokarmowy. Wiele osób zauważa, że podczas oczyszczania pogarsza im się cera, występują ropne zmiany skórne lub pot ma intensywniejszy zapach. Pokazuje to doskonale, jak wiele toksyn potrafimy dostarczyć naszemu organizmowi. Jeżeli do oczyszczania organizmu skłoniło nas np. wypadanie włosów, to musimy się przygotować na to, że w pierwszych dniach detoksykacji wypadanie włosów mogą się nasilić. Potem jednak problem powinien ustąpić. Po usunięciu wszystkich toksyn nasze ciało z pewnością odpłaci nam za trudy oczyszczania, pięknym wyglądem i lepszą kondycją fizyczną.

product_600x800

Gorąco polecamy tabletki odchudzające Untoxin. Ich działanie opiera się na przyspieszeniu metabolizmu i eliminacji toksyn z organizmu. Dzięki oczyszczeniu ciała, preparat daje uczucie lekkości i przyspiesza utratę zbędnej tkanki tłuszczowej. Zaletą tego naturalnego systemu detoksykacji jest uwolnienie organizmu od toksyn. Poprawia to przemianę materii i powoduje utratę zalegających kilogramów. Dlatego Untoxin jest preparatem detoksykującym organizm oraz skutecznym środkiem odchudzającym.

Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

Alternatywne sposoby oczyszczania

Czasami nasz organizm jest na tyle zanieczyszczony, że pojawia się problem z pełnym usunięciem toksyn z organizmu. Często trudno nam również wytrwać na detoksie 8 tygodni i staramy się jakoś przyspieszyć oczyszczanie. Na szczęście mamy do dyspozycji wiele alternatywnych sposobów detoksykacji, które są bardzo skuteczne. Trzeba jednak nadmienić, że są to wyłącznie metody wspomagające dietę oczyszczającą. Bez odpowiedniej diety nie da się oczyścić organizmu. To właśnie w pokarmie dostarczamy najwięcej toksyn. Jeżeli więc nie wdrożymy diety detoksykacyjnej, stale będziemy dostarczać organizmowi szkodliwych substancji. Z najbardziej znanych metod alternatywnego oczyszczania organizmu decydujemy się zazwyczaj na przyjmowanie preparatów oczyszczających, np., tabletek czy herbatek. Wiele z nich ma całkowicie ziołowy skład, by nie zanieczyszczać naszego organizmu. Co odważniejsi, decydują się na sposób skuteczny, ale mało przyjemny – lewatywę. W oczyszczaniu z toksyn pomagają również kąpiele solankowe oraz wzmożona aktywność fizyczna. Podczas detoksu warto także udać się do sauny. Z potem możemy pozbyć się wielu szkodliwych substancji. Pamiętajmy, by pić jak najwięcej czystej, niegazowanej wody. Inaczej możemy nabawić się odwodnienia.

Jak często powinna być przeprowadzana detoksykacja organizmu?
Zostaw swoją ocenę !

Leave A Reply