Jak i co robić aby przestać chrapać w nocy? Nasz sposób aby zwalczyć chrapanie

0

Oczywistą rzeczą jest to, że musimy zaakceptować sporo wad swojego partnera – to całkiem normalne i on to zapewne robi również w drugą stronę. Nie sprawia to jednak, że nie należy pracować nad pozbyciem się przynajmniej niektórych z nich – zwłaszcza jeżeli są dla nas szczególnie uciążliwe. Mogą być naprawdę różne. Jedne są związane z paskudnymi przyzwyczajeniami w rodzaju bałaganu w szafie czy zbyt szybkiego jedzenia, inne z kolei tkwią zdecydowanie głębiej niż jedynie na poziomie przypominania sobie o tym, aby coś kontrolować – idealne przykłady to mlaskanie czy chrapanie. To drugie potrafi być niezwykle uciążliwe, gdy sypiamy w jednym łóżku. Można stosować zatyczki do uszu, nauczyć się ignorować ten nieprzyjemny dźwięk lub po prostu brutalnie budzić wtedy drugą połówkę, ale są sensowniejsze rozwiązania. Przede wszystkim kluczem powinno być wyeliminowanie tego stanu. Da się to zrobić i warto o tym wiedzieć dla własnego komfortu i lepszego samopoczucia towarzysza, aby ten nie miał wyrzutów sumienia o przeszkadzanie nam w trakcie snu.

Jak przestać chrapać? Wypróbujmy kilka metod.

  • chrapanie1W pierwszej kolejności należy spróbować łagodniejszych metod, aby mieć pewność, że to nie jedynie kwestia rzeczy, które z łatwością naprawimy. Przede wszystkim spróbujmy spać w nieco innym ułożeniu niż robimy to zazwyczaj. Często spanie na boku – choć rzecz jasna nie każdy się do tego szybko przyzwyczai – może przynieść doskonałe rezultaty, bo wtedy nasze drogi oddechowe lepiej pracują. Co ciekawe, takie ułożenie utrudnia również wpadanie w stan paraliżu sennego, który dręczy niektóre osoby.
  • Można również spróbować od zmian w swoim wyglądzie czy diecie. O jakie konkretniej zmiany w wyglądzie chodzi? Przede wszystkim o redukcję tkanki tłuszczowej. Zalegając na szyi oraz okolicach krtani sprawia ona, że trudniej się oddycha podczas snu, a więc skutkuje to charakterystycznym i znienawidzonym przez resztę domowników odgłosem. Widać więc, że pewne podstawowe zabiegi są możliwe do przeprowadzenia we własnym zakresie.

chrapanie2

  • Niegłupio również rozważyć kilka innych zagadnień. Być może wcale nie będzie trzeba mocno wysilać się, aby w końcu przestać chrapać w czasie dłuższego lub krótszego snu. Wielu osobom dokuczają ciągłe, nie do końca zaleczone infekcje – katar, zatoki, powiększone migdałki… Pora w końcu się nimi zająć, aby przestać nocami budzić innych. Niekiedy także dobór poduszki odgrywa pewne znaczenie, ponieważ jej zbyt wysokie położenie przekłada się na zawężenie dróg oddechowych, które przez to zaczynają w głośny sposób charczeć.
  • Na pewno naszym pomocnikiem nie okażą się nałogi – papierosy, alkohol, ale czasem nawet środki nasenne czy uspokajające wybiją organizm z prawidłowego rytmu w trakcie snu. Nie da się ukryć też tego, że nawet jeżeli nie pomoże to na chrapanie, to korzystnie może wpłynąć na nasze ciało.
  • Zadbać wypada o stan naszej sypialni. Nie może ona być zbyt sucha, bo to wysusza błonę śluzową i powoduje utrudnianie snu osobie obok. Zawilgocenie wynosić powinno koło czterdziestu do sześćdziesięciu procent, a temperatura wahać się musi w okolicach osiemnastu do dwudziestu jeden stopni.

Jeżeli jednak wszystkie przedstawione powyżej recepty nie przyniosą rezultatów, to koniecznością okazać się może sięgnięcie po nieco bardziej radykalne środki walki o poprawę jakości snu. Najlepiej w tym celu skontaktować się z lekarzem, aby otrzymać fachową poradę, zestaw badań, a w skrajnym przypadku nawet skierowanie na zabieg operacyjny, który ma naprawić nasze drogi oddechowe czy przegrodę nosową – być może zbieramy żniwo złamanego paręnaście lat temu nosa? Nieco mniej inwazyjną, a niekiedy równie godną polecenia metodą mogą być też odpowiednie preparaty do kupienia w aptece lub internecie. Należy jednak upewnić się co do ich jakości oraz bezpieczeństwa, bo podejrzanie niska cena i brak informacji o producencie nie nastrajają pozytywnie. Przeglądając jednak internet oraz zasięgając opinii znajomych możemy łatwo natrafić na produkt będący dla nas wybawieniem od problemów. Czasem wystarczy jedynie zachować nieco cierpliwości w swoich poszukiwaniach.

SONY DSC Jeśli masz problem z chrapaniem polecamy SnoreBlock. Jest to precyzyjnie dobrana mieszkanka naturalnych składników, która skutecznie eliminuje chrapanie oraz związane z nim dolegliwości. Chrapanie nie jest obojętne dla naszego zdrowia, drażliwość, bóle głowy, zmęczenie i nerwowość to częste skutki chrapania. Niekiedy chrapanie nie jest problemem dla dotkniętej nim osoby, jednak stanowi problem dla jej najbliższych. Czy wiesz, że poziom tlenu w krwi u osoby chrapiącej może spaść do poziomu 70%? SnoreBlock poprawia jakość snu, pozwalając uniknąć niedotlenienia organizmu. Jeśli w czasie snu chcesz odetchnąć pełną piersią SnoreBlock to idealny produkt dla ciebie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

Jak więc zwalczyć chrapanie?

Po tym krótkim tekście widzimy, że podejść do walki z chrapaniem jest co najmniej kilka. Należy stosować je po kolei, od tych najprostszych po coraz bardziej złożone i wymagające czegoś więcej niż tylko przykładowej zmiany temperatury w sypialni podczas snu. Nie należy też załamywać się tym, że nie widzimy efektów po paru pierwszych nocach. Rozsądnym będzie też pamiętanie o tym, że ostatecznie to właśnie w lekarzu trzeba szukać kogoś, kto najlepiej rozwiąże nasze trudności z powracającym co noc chrapaniem. Jego wykształcenie oraz praktyka będą skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszego zdrowia niż najbardziej szczegółowy internetowy poradnik czy opinia kogoś z rodziny. Nie przesadzajmy też jednak w drugą stronę i nie biegnijmy do niego z naszym problemem jeszcze zanim w ogóle spróbujemy spać na boku czy odstawić papierosy. Znajdźmy złoty środek, a przede wszystkim upewnijmy się, że chrapanie stanie się już tylko przeszłością, do której nikt nie chce wracać.

Jak i co robić aby przestać chrapać w nocy? Nasz sposób aby zwalczyć chrapanie
Zostaw swoją ocenę !

Leave A Reply