Jak najlepiej samemu szybko wybielić sobie zęby domowymi sposobami

0

Staramy się o to, aby jak najlepiej wyglądać. Z tego powodu nie zaniedbujemy praktycznie żadnego aspektu naszej urody, ponieważ świadczyłoby to o naszym niedbalstwie oraz po prostu zmniejszałoby szanse na zrobienie na kimś dobrego wrażenia. Nie jest ważne to, czy może chcemy spodobać się potencjalnemu partnerowi, zaimponować na firmowym spotkaniu lub zwyczajnie budzić pochlebne spojrzenia u przypadkowych przechodniów – wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik. Dopasowujemy więc ubrania do naszej figury, dbamy o to, aby utrzymywać rozsądną wagę, nie pozwalamy sobie na nieład na głowie oraz troszczymy się o szereg innych istotnych kwestii. Wiele osób ma niestety problem z zębami – w dodatku na wielu płaszczyznach. Można co prawda je na przykład wyrównać dzięki pomocy dobrego ortodonty, ale niejedna lub niejeden z nas czuje się niekomfortowo ze względu na to, że nie są wystarczająco jasne. Niestety, ale słodycze czy kawa w końcu mogą się odbić na ich wyglądzie. Czy można jednak zapewnić im przynajmniej nieco jaśniejszą barwę bez wizyt w gabinecie dentystycznym? Na szczęście są pewne domowe sposoby, które dają chociaż częściowy efekt. Prezentujemy je poniżej. Trzeba też mieć świadomość tego, że niekiedy koniecznym będzie przed samym wybielaniem usunięcie przez dentystę kamienia nazębnego – inaczej nasza starania nie przyniosą rezultatów.

Użycie pasty wybielającej zęby

beauty-739667_640Bardzo popularną metodą ze względu na łatwość oraz dostępność są specjalne pasty do mycia zębów. Różnią się one od zwykłych odpowiedników składem chemicznym, który dostosowano specjalnie do oczyszczania szkliwa z osadów, które je zaciemniają. Nie są one przeznaczone do stosowania przez cały czas, bo mogłyby wtedy okazać się dla nas szkodliwe, a więc można ich używać jedynie okresowo. Najczęściej maksymalnie taki okres wynosi dwa miesiące. Współczynnik ścieralności nie powinien przekraczać dwustu, bo wtedy łatwo już naruszyć swoje zęby. A jak działa taka pasta? Łączy w sobie enzymy oraz mikrogranulki, a także substancje ścierne – dzięki temu pomniejsze zabrudzenia mogą zostać zredukowane, a nawet usunięte. Pozwala to rozjaśnić uzębienie o jeden do dwóch tonów – nie jest to dla wszystkich najbardziej pożądany efekt, ale pozwala pewnym osobom całkowicie pozbyć się kłopotu, a innym nieco go zmniejszyć.

Lakiery, nakładki, żele wybielające zęby

Jeszcze lepszy efekt dają stworzone do nakładania na zęby lakiery, nakładki oraz żele. Pozwalają one bowiem na rozjaśnienie zębów o dwa do czterech tonów, co na pewno pomoże uzyskać bardziej olśniewający uśmiech. Produkty tego typu opierają się na aktywnej chemicznie substancji, która po nałożeniu na zęby zaczyna zmieniać ich barwę i w ten sposób wpływać na szkliwo – zazwyczaj to nadtlenek wodoru, który ma korzystne dla urody zębów właściwości. Są dwie główne drogi rozprzestrzeniania takich substancji. Pierwsza polega na malowaniu zębów, co wymaga zachowania dużej dokładności oraz nie pozwala docierać do przestrzeni między zębami. Z tego powodu lepiej być może wybrać drugą opcję, a mianowicie nakładki, które trzeba jednak dopasować odpowiednio do naszych zębów, aby biel zaczęła pojawiać się równomiernie. Wystarczy dwa razy dziennie włożyć taką nakładkę – oczywiście nasączoną właściwym płynem czy lakierem – a następnie położyć ją na swoich zębach na około dwadzieścia minut. Powtarzamy ten proces dzień w dzień przez okres dwóch do trzech tygodni. Samą nakładkę nagrzewamy w gorącej wodzie, a następnie przykładamy do zębów, aby uzyskać prawidłowy jej kształt.

Naturalne sposoby wybielania zębów

Można również odwołać się do nieco bardziej naturalnych sposobów, choć tutaj nie należy też nastawiać się na szybkie efekty, a w niektórych wariantach mogą one okazać się nawet niewidoczne. Zacznijmy od używania owoców do poprawy wyglądu naszego uzębienia.

  • Ciekawie prezentuje się nacieranie zębów skórką od pomarańczy. Chodzi o jej wewnętrzną część – przykładamy ją do zębów, a następnie poruszamy przez pewien czas, aby zawarte w niej enzymy dotarły do szkliwa.
  • Możliwe też jest stosowanie jej wraz ze sproszkowanym liściem laurowym dla wzmocnienia skutków oraz zabezpieczenia przed próchnicą.
  • Truskawki to owoce, które dobrze wpływają na zęby, bo ich jedzenie zapobiega powstawaniu kamienia oraz pozwala je czyścić. Można z nich robić papkę, której następnie użyjemy jako pasty do zębów.
  • Olej kokosowy – nierafinowany – używany jako płyn do płukania zębów pozwala po miesiącu w pewnych wypadkach uzyskać widoczne efekty.
  • Także rozdrobniony orzech włoski może w małym stopniu poprawić wygląd naszych zębów, a jego stosowanie ogólnie korzystnie odbija się na stanie uzębienia, więc warto ubogacić naszą dietę o niego niezależnie od tego, czy chcemy wyczyścić zęby.
  • Miswak – czyli wytworzony z pewnych drzew patyczek – pozwala poprawić stan uzębienia oraz jego wygląd w bardzo prosty sposób. Nacieramy nim – tworząc pędzel – zęby, trzeba jednak robić to regularnie oraz nie oszukiwać się zakładając, że zastąpi to nam pasty czy nakładki.
IB_600x800_tran Proponujemy profesjonalny środek wybielający zęby iBright. Jeśli nie jesteś zadowolony z koloru twoich zębów i zastanawiałeś się jak skutecznie i szybko wybielić swoje zęby, to iBright jest skierowany właśnie do Ciebie. Chcesz wiedzieć jak działa? Zapraszamy na stronę producenta dostępną poniżej. Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

Uważajmy na szkodliwe metody

Należy natomiast z miejsca odradzić wszystkie programy wyjaśniania zębów za pomocą metod takich jak soda, sól czy sok z cytryny lub pomarańczy. Mogą one zdawać się przynosić pewne wyniki, ale są one bardzo szkodliwe dla szkliwa – „przepalają” zabrudzenia i ciemne barwy wraz z tkankami, co prowadzi do fatalnych konsekwencji. To często propagowane sposoby radzenia sobie z pożółkłymi zębami w domowych kręgach, ale to raczej zagrożenie niż godne polecenia rozwiązania. Dużo mądrzej będzie spróbować opisanych powyżej sposobów czy po prostu udać się do dentysty.

Dobrze też w okresie walki z niechcianym kolorem zębów, a także poza nim, zredukować kawę, herbatę czy słodycze. Nie wyobrażamy sobie wprawdzie bez nich życia, ale nie są one naszymi sprzymierzeńcami, jeżeli chodzi o piękny i jasny uśmiech. Nie znaczy to rzecz jasna, że zjedzenie paska czekolady raz na tydzień zniszczy nasze uzębienie – trzeba jednak zachować umiar i pamiętać o dbaniu o zęby nie tylko wtedy, gdy potrzeba nam rozjaśnienia uzębienia. Inaczej nawet jeżeli osiągniemy nasz cel, to szybko się z nim ponownie pożegnamy.

Jak najlepiej samemu szybko wybielić sobie zęby domowymi sposobami
Zostaw swoją ocenę !

Leave A Reply