Jak zaradzić wypadającym włosom

0

Włosy to jeden z głównych atrybutów atrakcyjności. Zwłaszcza u kobiet znacząco wpływają na poziom prezencji. Zadbane, lśniące i zdrowe włosy to niewątpliwy skarb. Chcąc wyglądać pięknie wiele kobiet poddaje swoje włosy licznym zabiegom kosmetycznym. Farbowanie, prostowanie, kręcenie – wszystko to naraża włosy na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, np. wysoka temperaturę. Jak łatwo się domyślić, osłabione włosy są trudne w układaniu i skore do łamliwości czy wypadania. Ten ostatni problem jest najbardziej dotkliwy. Trudno bowiem zatuszować przerzedzające się włosy. Na szczęście jest szereg sposobów, dzięki którym możemy skutecznie zapobiegać lub hamować w razie potrzeby wypadanie włosów. Co ważne, każdy z tych sposobów wymaga systematyczności i cierpliwości. Tak jak problemy z wypadanie włosów nie pojawiają się w jednej chwili, tak naprawa kondycji cebulek włosowych i skóry głowy nie może nastąpić w jeden dzień.

Patologiczne wypadanie włosów

girl-lies-1386193_640

Trzeba mieć świadomość, że wypadanie włosów jest naturalnym procesem fizjologicznym. Martwe cebulki włosowe muszą zostać usunięte, by zrobić miejsce nowym włosom. Mówi się, że zdrowy człowiek traci dziennie ok. 100 włosów. W niektórych okresach może wystąpić okresowe nasilenie wypadania włosów. Zazwyczaj obserwujemy więcej wypadających włosów wczesną wiosną i jesienią. Tego typu wypadanie włosów jest zupełnie naturalne i nie powinno wzbudzać naszego niepokoju. Jeśli natomiast wypadanie włosów jest bardzo zauważalne, a na skórze głowy pojawiają się widoczne oznaki przerzedzenia, należy rozpocząć kurację wspierająco-naprawczą. Zauważenie kłopotów z wypadającymi włosami we wczesnej fazie znacznie przyspiesza powrót do pełnego zdrowia oraz pozwala uniknąć dyskomfortu związanego z łysieniem.

Czynniki wywołujące wypadanie włosów

Wzmożone wypadanie włosów nie zawsze musi być związane z poważnymi zaburzeniami w strukturze włosa czy skóry głowy. W wielu wypadkach jest to odpowiedź na działanie czynników szkodliwych, których działaniu jesteśmy okresowo poddani. Wiele osób zauważa wzmożone wypadanie włosów podczas i tuż po kuracji antybiotykowej. Zwłaszcza leki z rodziny amoksycylin działają szkodliwie na trwałość cebulek włosowych. Podobna sytuacja występuje u osób, poddawanych chemioterapii. Chwilowe wypadanie włosów może także wystąpić w odpowiedzi na niewłaściwie przeprowadzone zabiegi fryzjerskie. Farby na bazie amoniaku podrażniają skórę głowy i osłabiają kondycję cebulek włosowych. Na cebulki włosowe destrukcyjny wpływ mają także płukanki i preparaty dekoloryzujące. Nie oznacza to oczywiście, że musimy zrezygnować z upiększających zabiegów kosmetycznych. Jeśli zabiegi są przeprowadzane profesjonalnie są w pełni bezpieczne i nie powodują wypadania włosów. Może się również okazać, że wypadanie włosów jest sygnałem wysyłanym przez nasz organizm, który domaga się dodatkowej suplementacji. Nasze pożywienie, nawet jeśli stosujemy bardzo zbilansowaną dietę, nie zawsze jest w stanie dostarczyć nam wszystkich potrzebnych witamin i minerałów. Minerałem budującym włosy jest biotyna. W pożywieniu jest jej niezwykle mało. Dlatego przyjmowanie suplementów diety z biotyną znacznie zmniejsza ryzyko wypadania włosów. Poprawia także ogólną kondycję włosa od nasady po same końcówki. Wypadanie włosów może być spowodowane chorobami skóry głowy. Podrażnienia, reakcje alergiczne, a także choroby przewlekłe, np. łuszczyca, są czynnikami wzmagającymi wypadanie włosów. Co ciekawe, wypadanie włosów może być również związane z używaniem niewłaściwych kosmetyków myjąco-pielegnujących. Osoby z tendencją do wypadania włosów powinny unikać wszelkich chemicznym szamponów i odżywek. Znacznie odpowiedniejsze będą preparaty na bazie naturalnych, ziołowych i owocowych ekstraktów. Wypadanie włosów może być również spowodowane zbyt długą fryzurą. Jeśli mamy słabe, ale długie włosy to mogą one wypadać pod wpływem swojego ciężaru. Osoby, których dotyka taki problem muszą być gotowe na rezygnację z długich włosów, na rzecz krótszych opcji.

Natura na pomoc

O wiele łatwiej jest zapobiegać wypadaniu włosów, niż leczyć łysienie. Zwłaszcza, że przypadłość ta lubi się z czasem zaostrzać i dawać widoczne objawy. Jeśli więc nie chcemy skazywać się na rzadką i kruchą fryzurę, musimy reagować już w początkowej fazie problemów. Możemy także starać się im zapobiegać. Biotyna dostępna jest pod różnymi postaciami. Nawet tak wygodnymi, jak guma do żucia czy rozpuszczalne drażetki. Możemy więc przyjmować ją regularnie lub okresowo. Ziołem, które ma zbawienny wpływ na nasze włosy jest skrzyp polny. Możemy go przyjmować w postaci naparów lub suplementów diety. Specjaliści polecają również picie naparu z pokrzywy. W aptekach i sklepach zielarskich znaleźć można połączone w jeden preparat wszystkie składniki odżywiające włosy na całej długości. Cebulki włosowe wybitnie wzmacniają także napary i tabletki z zielem kozieradki. Oprócz doustnego stosowania tych ziół, możemy także wykonywać z nich płukanki oraz maseczki. Są to sposoby bardzo skuteczne, jednak wymagające systematyczności i cierpliwości. Trzeba się także przyzwyczaić do charakterystycznego zapachu.

Po pomoc do apteki i drogerii

Czasami naturalne metody zapobiegania wypadaniu włosów są zbyt słabe lub zbyt długi jest czas oczekiwania na efekty i ich działań. Dlatego też wyruszamy po pomoc do najbliższej apteki czy drogerii. Znaleźć tam można wiele preparatów kosmetycznych i medycznych, które wyeliminują problem. Doraźnym środkiem mogą być szampony i odżywki. Mają one zazwyczaj ziołowy skład lub składniki opracowane laboratoryjnie. Bardziej specjalistyczne preparaty to np. ampułki aplikowane na skórę głowy. Mają one wzmocnić cebulki włosowe. To właśnie ich osłabienie jest przyczyną wypadania włosów. Niektóre firmy kosmetyczne proponują także specjalistyczne produkty, np. maski do skóry głowy. Skuteczność tego typu preparatów jest oczywiście indywidualna i trudno przewidzieć czy dany środek dobrze na nas zadziała. Kupując preparaty posiadające atesty i certyfikaty bezpieczeństwa nie powinny jednak przyprawić nas o reakcje alergiczne czy zaostrzyć wypadanie włosów.

Zabiegi kosmetyczne wzmacniające cebulki włosowe

Jeśli problem wypadania włosów jest bardzo poważny lub odczuwamy bardzo silny dyskomfort związany z tą dolegliwością, warto pomyśleć o wizycie w gabinecie kosmetologa lub medycyny estetycznej. W specjalistycznych gabinetach stosuje się różnego rodzaju profesjonalne zabiegi, które znacząco i w krótkim czasie eliminują lub znacznie hamują wypadanie włosów. Można się więc poddać nastrzykiwaniu skóry głowy preparatami wzmacniającymi i stymulującymi lub specjalnej elektrostymulacji. Zabiegi te nie są tanie i wymagają seryjnej terapii. Ich efekty są jednak realnie zauważalne i zazwyczaj trwałe.

SONY DSC Zapraszamy do zapoznania się z produktem Follixin. Jest to rekomendowany przez specjalistów preparat do codziennego zażywania w terapii odbudowującej włosy. Działanie Follixin opiera się na poszerzaniu cebulki włosa, wzmacnianiu korzenia i pogrubieniu pochewki włosów. Dzięki temu utracone włosy odbudowują się, a pozostałe są chronione od środka. Poprzez skórę głowy wzmacniane są zdrowe cebulki włosów.

Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

Naprawić to, co uszkodzone

Wyeliminowanie łysienia to połowa sukcesu. Żeby na nowo uwierzyć w swoją atrakcyjność i znów cieszyć się piękną, bujną fryzurą trzeba naprawić to, co uległo zniszczeniu. Musimy więc zadbać, aby w miejsce włosów, które wypadły, pojawiły się nowe. Pomocne mogą się w tym okazać preparaty na porost włosów. Pojawiające się „baby hair” skutecznie zakamuflują miejsca przerzedzeń i sprawią, że już w ciągu kilku tygodni zapomnimy o przykrej przygodzie z wypadającymi włosami.

Jak zaradzić wypadającym włosom
Zostaw swoją ocenę !

Comments are closed.