Jaki skład powinny mieć dobre tabletki przeciw wypadaniu włosów?

3

Na rynku jest szeroki wybór różnego rodzaju produktów i preparatów czy suplementów, które mają za zadanie wspomagać w walce z wypadaniem włosów. Ze względu na różnorodność dostępnych ofert bardzo trudno jest wybrać ten jedne, który spełni oczekiwania i dostosuje się do indywidualnych potrzeb. Aby wybrać taki rodzaj tabletek, które będą dostosowane do oczekiwań, trzeba po pierwsze poradzić się specjalisty, a po drugie zaznajomić się ze składem, jaki w danych tabletkach się znajduje.

Przede wszystkim witaminy!

chayanne-885227_640

Aby włosy były silne i lśniące koniecznie trzeba zadbać o dostarczenie organizmowi odpowiedniej porcji witamin oraz minerałów. Są one bowiem konieczne do tego aby włosy były zdrowe i szybciej rosły. Wiele osób bowiem popełnia błąd nakładając na włosy różnego rodzaju maseczki i balsamy, nie odżywiając ich od środka. Aby poradzić sobie z nadmiernym wypadaniem włosów i poprawić ich kondycję koniecznie należy dostarczyć organizmowi kwas pantotenowy, czyli popularną witaminę B5 oraz biotynę. Składniki te są odpowiedzialne za stymulowanie procesu wchłaniania witamin do organizmu. Ponadto dzięki odpowiedniej ilości witamin, jak również kwasu foliowego w organizmie, komórki zdecydowanie szybciej rosną.

Dermatolodzy są zgodni, że witaminy są niezbędnym elementem wszystkich tabletek, które mają zahamować wypadnie włosów, gdyż nie działają one na skutek, ale na przyczynę. Wzmacniają one przede wszystkim cebulki włosów co w konsekwencji doprowadza do tego, że włosy stają się mocniejsze i nie wypadają.

Sprzymierzeńcem w walce z wypadaniem włosów jest także kwas pantotenowy. W naturalnych produktach znajduje się on w jajkach – szczególnie w żółtku, drożdżach oraz równego typu produktach pełnoziarnistych. Podobną funkcje spełniają witaminy z grupy B, a dokładniej witamina B12, jak również B6.

Aby zachować piękne i wytrzymałe włosy konieczne jest także zażywanie takich witamin jak:

 • Witamina C – działa jak przeciwutleniacz i poprawia krążenie w skórze na głowie

 • Witamina E – podobnie jak witamina C pobudza krążenie, co działa wzmacniająco na cebuli i przyspiesza porost włosów.

 • Witamina A – przede wszystkim wytwarza ona zdrową wydzielinę z gruczołów łojowych, jak również jest przeciwutleniaczem.

Skrzyp – sprzymierzeniec w walce z wypadaniem włosów

W składzie tabletek zakupionych w celu walki z nadmierną utratą włosów, powinien znaleźć się skrzyp. Już nasze prababki wykorzystywały jego właściwości w trosce o zdrowe włosy i paznokcie.

Skrzyp swoje działanie zawdzięcza przede wszystkim bogactwie witamin i minerałów, które zawiera. Szczególnie duże znaczenia ma krzemionka, która wykazuje silne działanie, które zwalcza wolne rodniki, a tym samym hamuje wypadanie włosów.

W skrzypie można znaleźć również potas i krzem, które poprawiają kondycje włosów, czynią je mocniejszymi. Ponadto sprawiają one, że cebulki włosów na długi pozostają żywe, co oznacza, że włosy później siwieją.

Co jeszcze poprawia kondycje włosów

Kupując tabletki mające ograniczyć wypadanie włosów, a tym samym przeciwdziałać łysieniu, należy zwrócić uwagę czy w ich składzie znajdują się następujące substancje:

 • Różnego rodzaju mikroelementy, a w szczególności cynk, żelazo oraz miedź. Ich odpowiednia ilość w organizmie sprawia, że włosy zdecydowanie szybciej rosną. Niedobór pierwiastka jakim jest cynk w prowadzi do problemu jakim jest hiperkeratoza skóry głowy, czego konsekwencją jest ich wypadanie. Problemem jednak jest fakt, że cynk jest bardzo słabo przyswajalny w naturalnej postaci, dlatego warto dostarczać go organizmowi w formie suplementów. Do łysienia, które spowodowane jest nadmierną utratą włosów prowadzi także brak żelaza. Jego niedobór szczególnie negatywnie wpływa na kobiety wywołując sydreopenie, od której już tylko o krok do rozległego łysienia. Natomiast niedobór miedzi sprawia, że struktura włosów ulega osłabieniu.

 • Aminokwasy – one to w połączeniu z witaminami sprawiają, że włosy szybciej rosną. Ponadto ich brak w organizmie sprawia, że włosy stają się suche i łamliwe, nie mają połysku i pojawia się łysienie.

 • Węglowodany – wiele osób zapomina, że są one potrzebne do tego by włosy miały energie i połysk, poza tym ich odpowiednia ilość w organizmie sprawia, że włosy szybciej rosną.

SONY DSC Zapraszamy do zapoznania się z produktem Follixin. Jest to rekomendowany przez specjalistów preparat do codziennego zażywania w terapii odbudowującej włosy. Działanie Follixin opiera się na poszerzaniu cebulki włosa, wzmacnianiu korzenia i pogrubieniu pochewki włosów. Dzięki temu utracone włosy odbudowują się, a pozostałe są chronione od środka. Poprzez skórę głowy wzmacniane są zdrowe cebulki włosów.

Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

O czym należy pamiętać stosując tabletki wzmacniające włosy?

 • Same, nawet najlepsze suplementy nie wystarczą, gdyż konieczna jest zdrowa, odpowiednio zbilansowana dieta.

 • Przyjmując kilka różnych preparatów, należy sprawdzić czy to co w sobie zawierają się powiela się

 • Nie można przyjmować większej dawki niż ta zalecana przez producenta, chyba że lekarz zaleci inaczej.

 • Nie można przyjmować tabletek w sposób ciągły, po każdej serii należy zrobić co najmniej 3 miesięczną przerwę. W innym razie organizm przyzwyczai się do takiego uderzenia i tabletki przestaną działa

 • Dobrze jest również od czasu do czasu zmieniać przyjmowane preparaty, gdyż ich skład zawsze się od siebie różni, a tym samym dostarcza się organizmowi innych substancji.

Jaki skład powinny mieć dobre tabletki przeciw wypadaniu włosów?
Zostaw swoją ocenę !

Discussion3 komentarze

 1. Skuteczne i bezpieczne leki są drogie. Ale taka jest cena za działające rozwiązania. Ja swoją fryzurę zawdzięczam molekularnemu suplementowi na porost włosów. Został on skomponowany przez naukowców. Po nim włosy po prostu rosną. Nowe, mocne i silne włosy są w stanie porosnąć nawet wieloletnią łysinę.

 2. Warto zażywać naturalne i bezpieczne suplementy. To pomaga na problemy z włosami. W składzie tabletek na porost włosów powinien znaleźć się skrzyp, cynk, witaminy A, B, D, E. Po zażyciu takiego suplementu włosy wypadają mniej, są gładkie i błyszczące.

 3. Wypadanie włosów wiąże się z:
  – niedoborem witamin A, E oraz minerałów: cynku, selenu, żelaza
  – zmianami hormonalnymi np. spowodowanymi ciążą
  – stosowaniem leków
  – niewłaściwym szamponem
  – uszkodzeniem włosów, suszeniem suszarką.
  Włosy suszę ręcznikiem, zaś kiedy miałam problem z wypadaniem kupiłam szampon w aptece.

Leave A Reply