Sposoby na piękne włosy. Jaka jest skuteczność tabletek na porost włosów?

0

Problem z nadmiernym wypadaniem włosów, to przypadłość, z którą muszą się zmierzyć nie tylko mężczyźni – dotyczy do również kobiet. Ponieważ włosy, szczególnie u płci pięknej są wyznacznikiem urody ich utrata sprawia, że pojawiają się kompleksy i spada poczucie własnej wartości. Nie powinno wiec dziwić, że cały czas trwają poszukiwania, które po pierwsze zapobiegłyby wypadaniu włosów, a po drugie sprawiły, że rosły by one szybciej. Jakie metody na porost włosów są godne polecenia? Czy oferowane na rynku specyfiki na porost włosów są skuteczne? O tym przekonasz się czytając ten artykuł.

Co wpływa na porost włosów?

girl-1343937_640To o czym powinna pamiętać każda osoba zmagająca się z wypadaniem włosów powinna nie tylko działać w kierunku aby zahamować łysienie, ale również w tym aby stymulować ich porost. Co zrobić by włosy rosły szybciej? Przede wszystkim należy zaktywizować ich komórki do intensywnej pracy. Swoją walkę o silne i bujne włosy, warto zacząć od dobroczynnego masażu. Dobrze przeprowadzony masaż poprawia ukrwienie głowy, co sprawia, że przepływ krwi przebiega sprawniej, a tym samym składniki odżywcze, dużo szybciej docierają do włosa przez jego cebulki.

Bardzo istotna jest także zdrowa dieta, która będzie bogata w:

 • różnego rodzaju witaminy,
 • minerały,
 • inne składniki odżywcze.

Szczególnie ważna jest:

 • witamina B12,
 • wapń,
 • cynk,
 • żelazo.

Niezwykle istotna jest także odpowiednia pielęgnacja włosów. Błędem jest narażanie włosów na zbyt niskie lub zbyt wysokie temperatury powietrza. Duże zmiany temperatury powodują, że włosy stają się słabe i wypadają.

Najczęściej stosowane sposoby na piękne włosy

Najbardziej radykalnym i najdroższym sposobem na piękne jest wizyta w specjalistycznej klinice i ich przeszczep lub zabieg polegający na nastrzykiwaniu cebulek specjalnymi preparatami. Fachowo metoda ta nazywana jest mezoterapią igłową skóry głowy. Jednak są sposoby, aby takich drastycznych rozwiązań uniknąć i poprawić kondycję włosów, korzystając z bardziej przystępnych metod. Warto już jednak na wstępie dodać, że bez względu na zastosowane rozwiązanie najważniejsza jest regularność i systematyczność.

Często stosowanymi preparatami są różnego rodzaju szampony i balsamy. Popełnianym przez wiele osób błędem jest nieodpowiedni dobór szamponu do rodzaju włosów. Nie powinno się stosować jednego, uniwersalnego szamponu dla całej rodziny, gdyż włosy różnego rodzaju mają różne potrzeby. Dobrze jest także pielęgnację włosów wzbogacić o stosowanie balsamów. Jednak zwyczajna odzywka nie zawsze wystarczy. W drogeriach czy zakładach fryzjerskich dostępne są specjalne ampułki, które wzmacniają i odnawiają strukturę włosa.

Domowym sposobem na szybszy porost włosów, który stosowany był jeszcze przez nasze babki, to maseczki z olejku rycynowego, ewentualnie drożdży, czy oliwy z oliwek i żółtek. Taką naturalną maseczkę stosuje się raz na tydzień, nakładając ją na włosy i owinąć szczelnie folią na kilka godzin.

Gdy domowe sposoby nie wystarczą…. czas na tabletki!

Gdy domowe sposoby zawiodą warto skorzystać z wielu dostępnych na rynku tabletek na porost włosów. Jednak przed podjęciem decyzji o zakupie warto zapoznać się z ich działaniem, gdyż może być ono bardzo różnorodne. Generalnie tabletki na porost włosów można podzielić na dwie grupy, które zróżnicowane są ze względu na ich skład:

 • Tabletki, które mają działanie odżywcze, czyli takie, które dostarczają budulca i innych minerałów potrzebnych do prawidłowego wzrostu włosów.

 • Tabletki, które posiadają w swoim składzie substancje mające za zadanie blokadę mechanizmów, które odpowiadają za nadmierne wypadanie włosów.

Inny podział tego typu preparatów to:

 • Ogólnodostępne suplementy

 • Preparaty dostępne tylko i wyłącznie na receptę

SONY DSC Zapraszamy do zapoznania się z produktem Follixin. Jest to rekomendowany przez specjalistów preparat do codziennego zażywania w terapii odbudowującej włosy. Działanie Follixin opiera się na poszerzaniu cebulki włosa, wzmacnianiu korzenia i pogrubieniu pochewki włosów. Dzięki temu utracone włosy odbudowują się, a pozostałe są chronione od środka. Poprzez skórę głowy wzmacniane są zdrowe cebulki włosów.

Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

Czy to działa?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań na forach internetowych, związanych z pielęgnacją włosów, jest pytanie, czy specyfiki na porost włosów są skuteczne. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie gdyż wszystko zależy od indywiduach predyspozycji. Jednak, jak wynika z wielu wpisów jest szereg różnego rodzaju leków zarówno tych na bazie ziół, jak i dostępnych na receptę, których stosowanie przynosi spodziewane efekty. Pewne jest, żeby zobaczyć oczekiwane rezultaty, trzeba, stosując je pamiętać o kilku zasadach:

 • Bardzo ważne jest to aby preparaty były przyjmowane systematycznie, zgodnie z zalecaniem producenta. Tylko pełna kuracja daje szanse na oczekiwany efekt.

 • Istotne jest także uzupełnienie kuracji o urozmaiconą, zdrową dietę i prawidłową pielęgnacje.

 • Przed wyborem tabletek warto skonsultować się z lekarzem, farmaceutą, ale także fryzjerem – profesjonalistą, który pomoże dobrać rozwiązanie do indywidualnych potrzeb i uwarunkowań.

Skuteczność preparatów nie zależy od ich ceny, dobry lek nie musi być drogi, jednak zbyt niska cena może wzbudzić podejrzenie, że jego jakość nie będzie najlepsza. Ponadto warto również poczytać opinie o danych specyfikach, przedstawione przez osoby, które je już stosowały. Jednak warto tutaj pamiętać, że negatywne opinie często wystawia nieprzychylna konkurencja.

Sposoby na piękne włosy. Jaka jest skuteczność tabletek na porost włosów?
Zostaw swoją ocenę !

Comments are closed.